У спортивному клубі “Хорт” пройшов перший етап меморіалу Федора та Олега Якутовичів

11/02/2020

Дев*ятнадцять років — стільки в Запоріжжі проводиться всеукраїнський турнір з настільного тенісу пам*яті відомих тренерів Федора та Олега Якутовичів. Для наймолодших учасників він є стартом в новому сезоні, де спортсмени перевіряють свою готовність після зимових канікул. Нинішній старт зібрав рекордну кількість учасників.

За роки проведення меморіал Якутовичів набрав певний статус та реноме. Завдяки цьому до Запоріжжя залюбки приїздять спортсмени з різних регіонів України. Є серед них і постійні гості. Так, вже втретє поспіль у змаганнях бере участь команда з Генічеська, що на Херсонщині. За словами тренера Олега Петренка, завдяки масовості та рівню майстерності суперників на цьому турнірі його вихованці набираються необхідного досвіду для подальшого зросту. Нинішній старт уперше пройшов у нових умовах — новому клубі Хорт.

– Турнір   приваблює тим, що збирається дуже багато народу, дітей з різних регіонів, – каже тренер з Генічеська Олег Петренко. – З кожним роком все більше і більше і рівень спортсменів, і народу більше збирається. Перші два роки на Бабурці трохи гірше було, зараз  в цьому залі – все чудово, все супер.

Традиційно турнір Якутовичів проходить у три етапи. В першому виступали представники чотирьох

Аліна Ман

наймолодших вікових категорій. До Запоріжжя приїхало понад півтори сотні спортсменів з п*ятнадцяти міст України. Виходячи з досвіду занять та підготовки, перед ними ставилися різні тактичні завдання. Так, юні представники запорізького клубу Хорт” тільки розпочинають свій шлях у настільному тенісі. Тому, зважаючи на високу конкуренцію, перед ними не ставилося завдання здобути медалі. Головне — набуття практики, вважає тренер клубу “Хорт” Марія Войтехова:
– Можу сказати, что наші спортсмени дуже добре готувалися, але  за рахунок того, что вони займаються менше року, сильнішим гравцям  вони сьогодні поступилися. Але ми не опускаємо руки, будемо боротися за призові місця.

Без медалей запорізька команда все ж не залишилася. Потужно виступив у віковій категорії дві тисячі третього дві тисячі четвертого років народження Богдан Олексенко. Він упевнено дістався фіналу, де поступився одеському спортсменові Пилипу Колойденку, який на два роки молодше.

 – Може, я сильно розслабився, намагався грати  свою гру, але не зміг протистояти йому. Може, якийсь мандраж схопив. Буває так ось. У дрібних ігрових моментах не зміг переграти, – вважає спортсмен.

Цікаво, що деякі спортсмени виступають не тільки у своїй віковій групі, а й з більш дорослими спортсменами. І створюють їм неабияку конкуренцію. Так, у двох категоріях одразу грала дев*ятирічна миколаївчанка Поліна Кривошея. В змаганнях своїх одноліток вона стала чемпіонкою, не зазнавши жодної поразки. А в більш дорослому турнірі здобула бронзову медаль.

–  Дуже складно мені далася по восьмому дев*ятому року народження, – ділиться Поліна. –   Тому що там були сильні гравці дуже. У дві тисячі десятому такого не було. А дві тисячі восьмий – там складно було.

З запорізьких спортсменів чемпіонкою стала Аліна Ман. І бронзові медалі на рахунку Володимира Метельського та Богдана Похиленка.

Наступний етап меморіалу Якутовичів пройде вже найближчих вихідних. Тут за нагороди змагатимуться ветерани віком від 40 до 60 років.

Переможцями та призерами змагань стали:

Дівчата 2003-2004 р.н.

 1. Аліна Ман(Запоріжжя)
 2. Дар*я Ковальова(Кривий Ріг)
 3. Аліна Чернявська (Вознесенськ)

Юнаки 2003-2004 р.н.

 1. Пилип Колойденко (Одеса)
 2. Богдан Олексенко(Запоріжжя)
 3. Володимир Метельський(Запоріжжя)

Юнаки 2005-2007 р.н.

 1. Пилип Колойденко (Одеса)
 2. Леонід Якимчук(Одеса)
 3. Богдан Похиленко(Запоріжжя)

Дівчата 2005-2007 р.н.

 1. Дар*я Ковальова (Кривий Ріг)
 2. Єлизавета Зоїдзе (Харків)
 3. Поліна Сігабатуліна(Ізмаїл)

Юнаки 2008 р.н.

 1. Андрій Ткаченко (Охтирка)
 2. Ярослав Ковальчук (Нова Каховка)
 3. Олександр Репалов (Кропивницький)

Дівчата 2008 р.н.

 1. Дар*я Ковальова(Кривий Ріг)
 2. Поліна Кривошея (Миколаїв)
 3. Ганна Дерлюк (Нікополь)

Юнаки 2010 р.н.

 1. Ярослав Голубков(Нікополь)
 2. Артем Гриценко (Черкаси)
 3. Георгій Тарнавський (Ізмаїл)

Дівчата 2010 р.н.

 1. Поліна Кривошея (Миколаїв)
 2. Анастасія Міняйло(Киїів)
 3. Катерина Сидоренко (Дніпро)

Категория: Uncategorized, Новини, турниры